Lazy Facebook likebox module

Kilka przydatnych porad

 


Kilka przydatnych porad jak łatwo i bez wyrzeczeń gubić zbędne kilogramy.

 

1. Nie głódź się (podstawowy błąd osób otyłych, chcących się odchudzać) to powoduje spowolnienie tempa przemiany materii, a w rezultacie przestawienie organizmu na magazynowanie tłuszczu.

 

 

2. Staraj się pić wodę (chociaż pół szklanki) przed posiłkiem. Pamiętaj bardzo często mylimy pragnie z uczuciem głodu..

 

 

3. Regularnie spożywaj posiłki, przynajmniej 4-5 razy dziennie co 3- 3,5 godziny (to pomoże również wyeliminować ciągłą ochotę na słodkie).

 

4. Staraj się jak najmniej spożywać słodyczy (cukrów  prostych), każda porcja podnosi poziom cukru w twoim organizmie co skutkuje dużym wyrzutem insuliny, a to z kolei  będzie nakręcać twoje łaknienie.

 

5. Staraj się wysypiać (spij przynajmniej  7-8 godzin dziennie). Brak snu w dłuższej perspektywie czasu będzie przyczyniać się do spowalniania tempa przemiany materii.

 

 

6. Zacznij być aktywna/y. Nie musisz od razu trenować wyczynowo wystarczy jeżeli np. zaczniesz chodzić na piechotę do pracy zamiast jeździć autobusem czy samochodem.

 

7. Nie ma diety cud. Nie nastawiaj się na trzy tygodnie wyrzeczeń (np. liść sałaty i 2 litry wody), a potem chwila radości,  a po kilku tygodniach efekt jo-jo. Utrata zbędnych kilogramów to przede wszystkim:

 

a). zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych

b). zmiana myślenia o jedzeniu, o tym jak je przyrządzać itd.

c). to chęć bycia zdrowym, witalnym, pełnym energii

 

to jest prawdziwy cel,

 

a nie rozmiar 36 (rozmiar 36 będzie efektem ubocznym w wyniku realizacji powyższych celów)

 

8. Nie rób rewolucji w swoim życiu,  zmiany wprowadzaj metodą małych kroczków to zawsze się sprawdza i jest dużo prostsze w realizacji.

 

 

 

 

 

 

 

Licznik 39046 (8)